PHPVideo
Trend

MYSQL Panelden Veritabanı Yönetim Sistemi

MYSQL Panelden Veritabanı Yönetim Sistemi

Panelden Veritabanı Yönetim Sistemi

İlgili Makaleler

Merhaba, bu yazımda sizlere Web sitenizin yönetim panelinde kullanabileceğiz bir projeden bahsedeceğim.

Herkesin bildiği gibi dinamik yapıda olan web siteleri veritabanı desteği ile çalışır, bu sayede içeriklerimizi ya da görsellerimizi kolay bir şekilde saklayıp kullanıcılara sunabiliriz. Geliştiricilerin de yakından ilgilendiği konu olan veritabanı etkileşimi dikkat edilmesi gereken ilk konuların arasındadır.

Video Linki Site Panelinden Veritabanı Yönetim Sistemi

Yönetim paneli sayesinde web sitelerin içeriklerinin oluşturulması veya sitenin ayarlarının yapılması biz yöneticilerin işlerin kolaylaştırır. Ama sürekli gelişen ve yenilenen alt yapılar, kurulumlar işlerin seyrini değiştirir. Yine dinamik bir yapı olması konusunda veritabanı yapısını güncelleme yoluna düşeriz. Yeni table, yeni row derken sürekli phpmyadmin'e gir çık yaparız.

Bootstrap Üzerinde MYSQL Panelden Veritabanı Yönetim Sistemi

 

İşte bu kısımda projemin amacını ve oluşturulma sebebini sizlere sunuyorum. Web sitemizin yönetim panelinden bu işlemleri yapmamızı sağlayacak bir proje, küçük çaplı ama etkili. Kolay ulaşım, kolay entegre ve sürekli göz önünde.

 

Kullanım; Bu proje ile gerek host gerekse local de*her türlü küçük sql işlemleri kısa sürede yapabilirsiniz. Hali hazırda kayıtlı bir veritabanı kaydınız varsa bağlantı bilgilerini girerek erişimi sağlayabilir, iki dosyayı (php,js) sayfanıza ekleyerek kurulum dosyasını tamamlarsınız.


Amacı; Phpmyadmin mysql yöneticisinin mini versiyonudur. Asıl uygulamadan farkı bunu Web sitenizde direk kullanabiliyor olmanız. Tablo yönetimi, Tablo silme ve girdileri düzenleme işlemi yapabilir anlık güncellemeler yapabilirsiniz. Phpmyadmin ile gelen yavaşlık ve karmaşıklığı bu script ile giderebilir, kendi uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz.


Genel Yetkiler;

1. *Tablo Ekleme
2. *Sütun Ekleme
3. *Tablo Silme
4. *Sütun Silme
5. *Sütun Düzenleme/Güncelleme
6. *Tablo Adı Düzenleme/Güncelleme
7. *Tabloya Veri Ekleme
8. *Tablodaki Veriyi Düzenleme/Güncelleme
9. *Tabloda ki Veriyi Silme
10. *Database Seçme

 

 

Girdileri çift tıklama ile anlık düzenleme(pc de dosya ismini düzenleme gibi).

 

Github Linki: Datatable-Paneli

Veritabanı seçme işlemini database bağlantısı ile gerçekleştire-biliyorsunuz. Database bağlantısı yaptığınız an çalışır duruma gelecektir. Php Class ile yorumlandığı için $table->tables(); komutuyla bütün tabloları listeler.* Toplamda 9 fonksiyon ile bütün sistem çalışır duruma gelir.


Kaynak dosya sayısı ikidir, bu sayede bütün projelerinize kolay bağlantı sağlayabilirsiniz. Güvenlik sistemine session kontrolüyle sınır koyarak sadece sizin kontrolünüzde çalışma imkanı sağlanabilir.

Bootstrap ile uyumludur.

FontAwesome icon desteği vardır.

Jquery ile dinamik ve stabil çalışır.

Yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu yazıyı beğenerek ve yorum yaparak bizimle etkileşim kurabilirsiniz.

160cookie-checkMYSQL Panelden Veritabanı Yönetim Sistemi

Oy ver

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu