İçerikler
Trend

Game Of Thrones 8. Sezon 3. Bölüm Türkçe Altyazılı

Game Of Thrones 8. Sezon 3. Bölüm Türkçe Altyazılı

8. Sezon 3. Bölüm Spoiler!

İlgili Makaleler

Winter Is Coming!

Evet, yıllarca bu sözleri duydunuz ve artık gelmesi gereken kış Winterfell duvarlarına dayandı. 

Birçok sezonda Jon Snow ve Gece Nöbetçilerinin sürekli dillerinde olan ve duvar uğruna ömürlerini eskiten koruyucularımızın, korktukları başlarına geldi. Duvar yıkıldı ve Night King öncülüğünde binlerce ölü duvarın diğer tarafına geçmeyi başardı. Büyük savaş olarak yıllarca dile getirilen bu savaş bir çok kahramanın hayatlarında ki dönüm noktası olarak nitelendirebiliriz. Çünkü, birçoğu ya da birkaçı bu savaşta büyük bir sınava girdiler. Yaşam ve ölümün savaştığı bu bölümde, Ateş ve Buzun inanılmaz mücadelesine şahit olduk. 

7. Sezonun son bölümlerinde kaçınılmaz savaşın temellerinin atıldığı Game Of Thrones evreninde, asıl mücadelenin yaşamak mı, yoksa ölmek mi? olduğunu gördük. Bir çok teori kahramanının yazdığı çeşitli senaryolar 3. Bölümde boşa çıktı. Çünkü, beklenilen savaşın ölülerden yana olmasıydı, nitekim bölümün son saniyeleri bize bunu gösteriyordu. Winterfell hattı ölüler tarafından kırılmış, Dothraki Süvarileri Işık Tanrısının güçünden faylanamadan birer birer ölüler kervanına katılmıştı. Bu da yetmezmiş gibi uğruna bir ejderhanın hiç edildiği bir bölümde Night King'e karşı kurulacak olan büyük barış Cersie tarafından destek sağlanmamıştı. Ve bu ölü ejderha Winterfell  üzerinde yeni sahibi tarafından kardeşlerini yok etmek için amansızca ateş püskürtüyordu. İnaçlıların hangi tarafa inanacağını şaşırdığı 3. bölümde ölümün aldığı insanlar birer birer canlanıyordu, ama bir şeyler eksikti "Ruh". Evet, hepsinin birer birer kuklaya dönüştüğünü ve en sevdiklerini katlettiklerini gördük. Ölülerde ruh yoktu, Night King hariç.

Binlerce yıl önce bir insandan yaratılmış Night King, emellerine ulaşmaya çalışırken binlercesi ölüp yeniden dirilmişti bile. Ölümü kim yenebilir ki? Ölümü yaratan bunu çözebilir. Evet, DrogonGlass dedikleri onu yenebilirdi, çünkü onun mayasında var. Neyse geçelim ölümle yaşamın, geçmiş ile geleceğin savaşına; Bildiğmiz üzere Night King onu yaratanların amacını gerçekleştirmek için yaratılmıştı. İnsanları tarihten silmek, bilinçli varlıkları sonsuza dek yok etmekti. Bunu ölüleri yanına katarak ve duvarı geçerek ilk adımlarını attı, sonraki hedef Üç Gözlü Kuzgun olarak rol değiştiren ve geçmişin hafızasına erişebilen Bran Stark'ı ortadan kaldırmaktı. 

Amacına ulaşmak için Bran Stark'ın yanına gelen Night King onu sevenleri ve yaşamı savunanları koruyan binlerce insanı öldürdükten sonra Büvet Ağacının altına geldi. Burada son kahraman Theon Greyjoy öldürdükten sonra Bran'e yöneldi ve sırtındaki buzdan kılıcını çıkartmak için davrandı. Ancak bizi şaşırtan bir olayla işler değişti, kısacası Night King, Arya Stark tarafından ufak bir rolle yok edildi. Ve daha sonra işe yaramaz Jon Snow ve Ölümsüz birkaç kahraman eceli geliyor iken büyük bir radyo dalga ile bütün ölüler çevrim dışı kalarak sevgili dostlarımız kurtulma fırsatı buldu.

Konuyu beğenip paylaşmayı unutmayın. 

Takipte kalarak yeni bölümler hakkında erkenden bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Konu içeriği taşınmıştır.

Yeni Konu Linki: https://www.bulutasarim.com/icerikler/game-of-thrones-8-sezon-4-bolum-turkce-29


 

260cookie-checkGame Of Thrones 8. Sezon 3. Bölüm Türkçe Altyazılı

Oy ver

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu