İçeriklerVideo
Trend

The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm Yayında

The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm Yayında

The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm Yayında

İlgili Makaleler

Herkesin merakla ve heyecanla beklediği Star Wars dizisi The Mandalorian 2. Sezonuyla biz izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Bilindiği gibi geçen sene 12 Kasım 2019’da ilk bölümünü yayınlamaya başladı. Dizi evreni çok bilinen ve yıllarca süren film, oyun, animasyon ve dizilerle çeşitli yöntemlerle yaşamaya devam ediyor. Bu vesileyle çok beğenilen ve yeni bölümleri iple çekilen The Mandalorian, Kasım’da yayınlaması beklenirken aslında önceden haber vererek Ekimin son günlerine yetişti.

Dizi konusu bilindik Star Wars evreni ve gezegenler arası imparatoluğun etkisinin ve gücünün kalmadığı bir dönemde geziyor.

Not: Stormtrooper’lerden kalan kalıntılar da imparatoluğun bittiğini gösteriyor.

Zaman aralığı Star Wars’ın asıl olayların sonrasında bir dönemi gösteriyor oluşu imparatorluk olmayan bir Star Wars evreninin yalınlığını ve özgünlüğünü gösteriyor.

Bu konuda Disney çok güzel bir iş çıkarmış diyebiliriz. Gelelim dizide geçen olaylara.

Dizimiz adından da anlaşılacağı gibi Mandalorian savaşçılarının ve bir çok ödül avcısının geçim sağladığı başrölünde Pedro Pascal oynadığı bir dönemde geçiyor. Ödül avcılığı ile geçimini sağlayan Mando asıl kahramanımızın The Child (Bebek, Yoda Ustanın türündeki bebek) olarak bilinen henüz 50 yaşında olan mistik güçlere sahip sevimli bir canlıyı ödül karşılığında aramasıyla başlıyor. Mando, dizini ilk sezonun ilk bölümlerinde The Child ( Bebek) ile bağ kurmasıyla hayat standartları değişen kahramanımızı serüvenini anlatmakta.

Bu ödül avcılığının herkes için bir anlam ifade ettiği dönemde çok yüksel bir değere sahip olan The Child, Mando asıl kahramanımızın yanıda daha güvenli olacaktır. Ancak söz konusu ödül olunca ne Mandonun ne de Sevimli bebeğin peşinden ayrılan olmayacak.

Dizini ilk sezonu büyük beğeni toplamasının ardından herkesin sevgisini toplayan Dizi yapımcıları izleyicilerin isteklerinede yok demiyor. Boba Fett yakın zamanda diziye dahil olmasını bekliyor ve asıl kahraman Mando karşılaşmasını iple çekiyoruz.

 

 

400cookie-checkThe Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm Yayında

Oy ver

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu