İçerikler
Trend

Game Of Thrones 8. Sezon 4. Bölüm Türkçe

Game Of Thrones 8. Sezon 4. Bölüm Türkçe

Game Of Thrones 8. Sezon 4. Bölüm Nasıl Olacak?

İlgili Makaleler

Hemen hemen her kesimin severek ve heyacanla izlediği Game Of Thrones son sezonun bölümlerini yayınlamaya başladı. Eş zamanlı olarak Amerikada ve tüm ülkelerde yayınlanan HBO kanalının özel dizisi, dünyada en çok takip edilen diziler arasında.

Yıllardan beri süre gelen dizi, milyonlarca takipçisini üzecek aynı zamanda heyecanlandıracak final sezonunun son bölümlerini birçok ülkenin özel kanallarında yayınlamaya devam ediyor. Sezon başından itibaren 3. bölümü de sevenlerine kavuşturan Game Of Thrones yeni bölüm olacak 4. bölümü Pazartesi 04.00 dan itibaren yayınlamaya başlayacak. 3. bölümde izleyicileri şaşırtacak büyük evreyi atlatan dizi  4. bölümün sessizliğini haykırarak bekletiyor, birçok sosyal paylaşım ağında tepkilerini gösteren izleyiciler resmen ikiye bölünmüş durumda, çünkü son bölümün son sahneleri birçok izleyiciyi epey şaşırtmış görünüyor. Öyle ki dizi yapım ekibi ve oyuncuları da senaryolar hakkında ilgi çekici birçok açıklama yapmıştı.

İlerleyen günlerde izleyicileri daha çok şaşırtacağını belirten dizide Taht kavgasının nasıl bir sonuca ulaşacağını bilmek büyük teorileri saf dışı bırakıyor.

Birçok Youtube kanalı, çeşitli teorilerle dizinin olası senaryolarını açığa çıkarma yoluna girmişti, ancak beklenilenler düşünülenlerden çok farklı oldu, 3. bölümde kesin bir şekilde beklentileri saf dışı bırakan dizi son 3 bölümde fikir yürütmenin kesin olarak gereksiz bıraktığını kanıtladı.

Game Of Thrones 8. Sezon 4. Bölüm Özet

Merhaba sevgili Game Of Thrones seyircileri, bu bölümde sevdiğimiz dizinin 4. Bölümünde olup bitenden bahsedeceğim. Şunu bilmelisiniz ki burada 4. Bölümü izlemeyenler için Spoiler bulunmakta.

 

Başlangıçta 3. Bölümde gerçekleşen savaştan birazcık bahsedelim; 3. Bölümde Night King duvarı aşarak Winterfell duvarlarına kadar ölüm ordusuyla gelmişti ve büyük bir katliam yaparak bir çok kişi tarafından sevilen Jorah Mormont, Theon Greyjoy, Dotraki Lideri, Beric Dondarrion (Tek gözlü adam birçok sefer ölüp dirilmiştir şimdiye kadar), Lyanna Mormont,Melisandre ve Night Watch Kumandanı olan Dolorous Edd ölüler kervanına katılmıştı. Ve son sahnede Night King ölmüştü.

 

Daha sonra 4. Bölümde olanlara geçelim.

 

3. Bölümde ölüler kervanına katılanlar bu bölümde sonsuzluğa uğurlanmak üzere Winterfell önünde cenaze töreni ile yakılarak elveda bayrakları çekilmiş oldu.

 

Gece seyirlerinde yapılan kutlama yemeğinde Arya reisin başarısı takdir edilerek sevgilisi olan Robert Baratheon'un da son varisiciği Gendry Lord ilan edilerek meşru bir evlat olma vasfına dahil oldu. Kutlamalar devam ederken kötü karakter Jaime’nin Brienne ile olan sahnelerinde sevinen de olmuştur üzülen de, çünkü kaçınılmaz olan şey bu ikisinin beraber olmasıydı. Ve son olarak Jon sağ kalan son Stark hanisi üyeleriyle Büvet ağacının altında toplanarak, Dany'nin tüm baskılarına rağmen aslında tam bir Stark olmadığını söyleyerek Aegon Targaryen sırrından bahsetmiştir.  Ancak bu büyük sırrın yıllardır korunmasına tahammülü olmayan Sansa ufak bir dedikoduyla Tyrion'a bundan bahsetmiş oldu. Jon'un Winterfell de olan son sahnelerinde Yabanılları tekrar kuzeye gitmesini öğrendikten sonra sevgili kurdumuzun da artık görülmeyeceğini kuzeye yollanmasıyla öğrenmiş olduk.

Daha sonra 5. Bölümde yapılacak olan büyük savaşın itişme-kakışma sahnelerini gerçekleştirilmek üzere Jon kara yoluyla, Dany ise Deniz ve hava yoluyla Kral Şehir olarak bildiğimiz King's Landing kuşatmak için yola koyuldular. Bu arada Arya ve Tazı da aynı istikamete son kalan işlerini halletmek için yola koyuldular. Deniz seferi esnasında Dany iki ejderhasıyla hava seyiri yaparken Varys ve Tyrion’ın Jon'dan haberleri olmuş ve yeni kralın kim olacağına karar vermeye çalışıyordu, Ancak ne yazık ki, çok yakındayken, Cersei’yi hafife alan aşıklar tayfasından Dany, Euron tarafından pusu kurularak koca gemilere kurdukları X yaylarıyla Rhaegal'ı devasa oklarla iki atışta denizin serin sularına atıverdiler. Buna sinirlenen Dany elindeki son ejderha olan Drogon ile kamikaze dalışından son anda vazgeçerek erkenden savaşı bitirmekten vazgeçmiş oldu. Bu hırsla donanmanın oklarını son birkaç Lekesiz gemisine çeviren Euron, Lekesizleri makarna eleğine çevirdiğini ve çoğunun öldürmesine şahit olduk. Son kalan bir kaç Lekesiz ve dedikoducu ikili Varys ve Tyrion’ın kurtuluşunu görürken Grey Worm'un amansız yakarışlarıyla Missandei’nin kayıp olduğu farkettik.

Sonra ki senaryoda Euronun zaferi Cersei’yi öyle mutlu etmişki kendisinden olmadığı halde karnındaki bebeyi Eurona hediye niyetinde bahsederek avanak kahramanızı bir bakıma Kral ilan etmiş oldu, aynı zamanda elinde güzel bir kurbanın olduğunu farkettiğimiz Missandei’nin kayıplığın sona ermiş olduğunu farkettik. Güneyde olup bitenden haberdar olan Jaime’nin Brienne ile olan küçük aşk kaçmağının ejderhalardan birisinin ölmesini öğrenerek bittiği öğrendiğimiz sahnelerde, asıl mevzunun Cersie'ye olan tutkusu mu yoksa yeni bir Kral Katili olayı mı olacak şuan için bilmiyoruz. Büyük bir hışımla geri toplanan Dany yeni aldığı kararla elindeki son erderha ve Lekesiz askerleriyle Kings Landing duvarlarina dayanarak Cersie'ye tahtı bırakmasını isteyerek Tyrion'u anlaşma için öne sürdü. Ancak Dany'in çok zayıfladığını öne süren Cersie, X yaylarıyla çevirdiği kalenin surlarından Missandei’nin başını keserek adeta bir gözdağı verdi. Bu durumda nefret ve öfkeyle dolan Dany üzüntüler içindeyken bölüm sona erer ve gelecek bölümün fragmanı devreye girer. Görebileceğimiz fragmanda Jon ve Altınordu Mürettebatının karşı karşıya geldiklerini görüyoruz.

 

Gelecek bölümde görüşmek üzere. Yazıyı beğendiyseniz alt taraftan oylama yapabilir beğenerek, paylaşarak ya da yorum yaparak etkileşim kurabilirizsiniz. Mutlu günler..

 

Sonra ki Konu Game Of Thrones 8. Sezon 5. Bölüm Konu Linki: https://www.bulutasarim.com/icerikler/game-of-thrones-8-sezon-5-bolum-turkce-30

Unutmayın "Bir Lannister Her Zaman Borcunu Öder!"

Ama "Kuzey  Asla Unutmaz!"

Mesaj atın Twitter: @hakkbulutsereme

 

290cookie-checkGame Of Thrones 8. Sezon 4. Bölüm Türkçe

Oy ver

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu