Bulut Tasarım

Grafik

Grafik, günümüzde iletişim aracı olarak kullanılmaktadır. Asıl amacı yazı ile ya da yazı olmadan iletişim kurulmak istenilen kitleye görsel yoldan destek sağlamaktır. Bu iletişim yöntemi kendi alanında bir çok alt yöntem ile sınırsız bir olanağa sahiptir.

Resim

Resim, insanlığın varoluşundan bu yana en etkin kitle iletişim aracıdır. Temel unsurları bakımından fotoğraf, video ve basılı araçlar ile destek sağlamakta.

Çizim

Pek çok farklı materyalle elde edilebilecek sanatsal kaygı taşıyabilen aynı zamanda endüstri alanında temel fikirler için bir taslak sunma yöntemidir. Sanat alanında insanın hayallerine bir çeşit köprü kuran çizim, noktaların ritmidir.

İllüstrasyon

Başlık, slogan ya da metin gibi sözel unsurları görsel olarak betimleyen ya da yorumlayan bütün unsurlara genel olarak İllüstrasyon adı verilir. İllüstrasyonların hazırlanmasında geleneksel çizim ve boyama malzemelerinin yanı sıra, fotoğraf, kolaj ve bilgisayar tekniklerinden de yararlanılmaktadır.

Programlar

Tasarım yönünden size yardımcı olacak programalar ve araçlar bu kategori altında...

HTML

Web dünyasında sayıların ve harflerin bir araya gelip bütün halinde bir sitenin iskelet sistemin oluşturan kodlar parcasıdır.

CSS

Html ile yazılmış ve HTML'ni bir şekil verme özelliği olan Css görsellik açısından daha güzel bir görünüm sağlayan kod aracıdır.

PHP

Genellikle Html ile kullanılan sunucu üzerinde çalışan yazılım dilidir. Temel fonksiyonu ona verilen bir bilgiyi işleme özelliği olmasıdır. Html içinde bazı işlemleri kısa yoldan ve Php diline eklenen geçici komutlar ile bu işlemleri yorumlayan bir yapısı vardır.

İçerikler

Web tasarım alanında kullanılabilecek programlar ve dosyalar bu kategori altında...